Jak rozwinęła się „ideologia“ inwestorów Bitcoin’a od 2016 roku?

Przyszłość Bitcoin’a jest tematem dyskusji, który zyskał na znaczeniu i parze w ciągu roku. Bez względu na to, czy krypto-aktyl jest w trakcie rajdu byczego czy niedźwiedziego korygowania, w oparciu o metrykę, podstawy czy sentyment, spekulacje przewidujące przyszłość aktywa zawsze trzymały społeczność na wodzy.

Jednym z kluczowych trendów, który podsycał różne debaty na temat przyszłości BTC w roku 2020, jest aktywność Hodling użytkowników. W rzeczywistości, wcześniej donoszono, że niektóre grupy Hodlerów pozostały niezwykle optymistyczne, pomimo niedawnej wyprzedaży, która spowodowała, że Bitcoin spadł do 9.150 dolarów.

Jednak niektóre kryptoanalitycy w przestrzeni pozostają pewni, że obecne zaufanie inwestorów i zachowania hodling na rynku Bitcoin będzie czerpać korzyści dla największego na świecie aktywów cyfrowych w dłuższej perspektywie.

Ostatni wątek Twittera przez Rafael Schultze-Kraft, CTO w Glassnode, wyjaśnił kilka z metryki, które rozszerzyły się na tej narracji. Mówiąc o działalności hodling na rynku, Kraft ujawnił, że średnia Coin Days Destroyed spadł w ciągu ostatnich 5 lat, sięgając 2016 roku.

Coin Days Destroyed lub CDD definiuje się jako ilość sprzedanych Bitcoinów pomnożoną przez liczbę dni, które upłynęły od ostatniego ruchu monety. Niższa CDD jest zazwyczaj oznaką obecności długoterminowych hodlerów.

Dodano Kraft,

„Podobnie, Bitcoin Binary Coin Days Destroyed (= liczba dni w roku, w których zniszczono więcej monet w porównaniu z historyczną średnią) nigdy nie była tak niska jak w roku 2020“.

Poziomy Ryzyka Rezerwy Bitcoin, w momencie pisania, sugerowały również, że rynek Bitcoin miał atrakcyjny stosunek ryzyka do zysku dla swoich inwestorów, z niskim wskaźnikiem wskazującym na większe zaufanie rynku.

Długoterminowe hodling; tylko zmiana rodzaju użytkowników?

Teraz, zanim dojdziemy do wniosku, że użytkownicy Bitcoinów ewoluowali w czasie, musimy zrozumieć początkową funkcjonalność krypto-aktywu. Bitcoin miał wyższą prędkość w łańcuchu początkowo, co oznaczało, że składnik aktywów został przeniesiony The News Spy poza wymianę, jak również być wykorzystywane do nabywania towarów i usług.

Z czasem jednak prędkość poza łańcuchem miała pierwszeństwo, ponieważ ruch wewnątrzgałęziowy stał się bardziej istotny, a ludzie dokonywali transakcji BTC tylko w celu nabycia innych monet lub wymiany na USDT, gdy rynek spadał.

W rzeczywistości ostatnie raporty z badań wyraźnie wskazywały, że jest to oznaka, iż Bitcoin jest postrzegany bardziej z punktu widzenia spekulacji, co oznacza, że użytkownicy byli bardziej nastawieni na narrację lepszej wyceny w przyszłości, niż na jej aspekt użytkowy w chwili obecnej.

Dlatego też, zamiast coraz bardziej ewoluować użytkowników, można również spekulować, że nowi użytkownicy wchodzący w przestrzeń pochodzą z pomysłu, że zakwaterowanie BTC jest bardziej lukratywne niż wydawanie go na usługi lub towary.

Czy Bitcoin jest opłacalny w oparciu o te wskaźniki w przyszłości, ale jest całkiem możliwe, że obecne zbiory inwestorów Bitcoin nie podzielają tej samej ideologii co inwestorzy z lat ubiegłych.